Erzurumspor – Trabzonspor (14.03.2021)

Erzurumspor 0-0 Trabzonspor

Erzurumspor’un evinde Trabzonspor’u konuk ettiği maçta gol sesi çıkmazken. Abdullah Avcı’nın kadro tercihi maça damgasını vurdu. Galibiyete yakın olan taraf Erzurumspor olurken. Aatıf Chahechouhe’nun oyunu göz doldurdu.

İlk Yarı

Trabzonspor’un Erzurumspor’a konuk olduğu karşılaşma oldukça zevkli başladı. İki takımın da Maçın ilk dakikalarından itibaren kolay pozisyona girebildiği mücadele tempo olarak da ligimizin bir hayli üzerindeydi. Abdullah Avcı’nın orta saha tercihi maçın daha zevkli hale gelmesindeki en büyük etkendi. Orta saha üçlüsünde 2 tane forvet arkası karakterli oyuncu tercihi (Bakasetas ve Yunus Mallı ) hücuma geçişlerde ve pozisyon üretiminde Trabzonspor’u yukarı taşırken, savunma anlamında oldukça sıkıntı yaşattı. Orta alanda baskı uygulanamayan Trabzonspor, Erzurumspor’un rahat pozisyon bulmasında adeta ekmeğine yağ sürdü.

Twitter/ Erzurumspor

İlk yarıda genel olarak oyunun hakimi Erzurumspor oldu. Özellikle Aatıf Chahechouhe hücumdaki liderliği ile Trabzonspor’a göre daha etkili gözüktü. Nwakaeme’nin kaleden uzak oynaması hem kendi etkinliğini hem de Trabzonspor’un etkinliğini büyük ölçüde etkiledi. Fakat ilk yarının en net pozisyonu da Nwakaeme’den geldi. İkiye bir pozisyondan yararlanamayan başarılı oyuncu, takımı adına öne geçme fırsatını da “tepmiş” oldu. Bu pozisyon adeta bir kırılma noktası oldu ve Erzurumspor ilk yarıda son düdük çalana kadar oyunu Trabzonspor yarı sahasına yıktı. Bireysel hatalar sonucu gol ile buluşamayan Erzurumspor, skoru değiştirmeye daha yakın taraf olarak gözüktü.

İkinci Yarı

İki hoca da ikinci yarıya başlarken değişiklik haklarını kullanmayarak başladı. İlk yarı olduğu gibi ikinci yarıda da Erzurumspor’un istediği oyun oynandı. Orta saha olarak zayıf kalan Trabzonspor ileri hattı da beslemekte oldukça zorluk çekti. Abdülkadir Parmak adeta tek başına ilerideki 5 oyuncunun da yükünü tek başına çekmeye çalıştı. 66. dakikada Yunus Mallı yerine Flavio girene kadar oyun olarak etkisiz kalan Trabzonspor’da Özellikle Nwakaeme ve Djaniny 90 dakika genelinde varlık gösteremediler.

Twitter/ Erzurumspor

Abdullah Avcı’nın bu hamlesine Gabriel Obertan ile cevap veren Mesut Bakkal, oyun olarak üstünlüğünü elinden bırakmamış oldu. Abdullah Avcının ilk 11 tercihi özellikle Trabzon yerel medyasında sorgulanacağa benziyor. Fenerbahçe mağlubiyetinin ardından çıkış yakalamak isteyen bordo mavili ekip bu maçtan hem oynadığı kötü oyun hem de aldığı bir puan ile taraftarlarını üzdü. Genel olarak orta sahaların çabuk geçildi fakat hem şut hem de pozisyon olarak kısır geçen bir maç izledik. Erzurumspor tarafında Aatıf’ın performansı göz doldururken. Onun yarattığı pozisyonları değerlendiremeyen takım arkadaşları, bu güzel oyununu bir asistle süslemesinin önüne geçen etken oldu.

Maçın Hakkı

Twitter/ Erzurumspor

Maçın Hakkını veren isim şüphesiz ki Aatıf Chahechouhe oldu. Erzurumspor’un hücum lideri maçın son dakikalarında yakaladığı fırsatları değerlendirmese de maç boyunca arkadaşlarına yarattığı fırsatlar ile Trabzonspor’un kalesinde tehlikeler yaşanmasında baş role sahipti. Mücadelesi ve tekniği ile de sahada parlayan isim oldu.