KULLANIM VE KOŞULLAR

Koşullarımız

Maçın Hakkı, kuruluşundan bugüne etik ilkelere uygun hareket eden bir futbol analiz platformudur. Sitemizdeki tüm içerikler kayıtlı yazarlarımız tarafından yazılmış olup ve tamamen özgündür. İçeriklerimizde kullanılan maç görselleri, kaynakları belirtilerek (kurum veya belirtilmişse eser sahibi şeklinde) kullanılmaktadır.

Sitemizdeki logo ve benzeri diğer görseller de tamamen özgün olup kullanım hakkı yalnızca tasarımcısına aittir.

Maçın Hakkı platformunda sadece legal spor organizasyonlarının analizi yapılmaktadır. Sitede spor ruhuna aykırı, düşmanlığa sevk eden, bir kişi veya kurumu doğrudan hedef gösteren, sporun fair-play ruhuna aykırı vb. hiçbir içerik yer almamaktadır.

Siteye içerik olarak sunulacak yazılar, yazarının yazılı izni olmadan yayınlanamaz, çoğaltılamaz veya söz konusu içerikten herhangi bir biçimde yararlanılamaz. Tüm bu hususlar açık ve net bir şekilde Maçın Hakkı ekibi tarafından taahhüt edilmektedir.

Maçın Hakkı sitesinde yer alan içerik ve özgün görsellerin herhangi bir şekilde kaynak belirtilmeden kopyalanması, çoğaltılması ve ticari amaçlarla kullanılması ilgili yasalarca cezai işlem gerektirmektedir. Maçın Hakkı ekibi yasaya aykırı kullanım tespit ettiği takdirde tüm hukuksal haklarını kullanacağını açıkça beyan etmektedir.

Yazarlarımızdan Beklentilerimiz

Maç analizleri, ilgili maçın son düdüğünden hemen sonra editör ekibine teslim edilmelidir.

İçeriklerde temel prensip yukarıda belirtilen koşullara aykırı olmadığı müddetçe, yazarın özgün ve özgür fikirlerini ”sansürsüz” bir şekilde ifade etmeleridir.

Hangi maçların analiz edileceği, başvuru şekline paralel olarak maç ve yayın takvimi göz önüne alınarak, editörler ve yazarların ortak görüşleriyle belirlenmektedir.

Özel Dosyalar, Gündeme Dair vb. bölümlerle ilgili yazılar için zaman kısıtlaması yoktur, bu yazılar teslim edildikten sonra editör ekibince en kısa sürede yayınlanacaktır.


Maçın Hakkı ekibinin tüm üyelerinin ve yeni katılımcılarının ekibe katıldıkları andan itibaren yukarıda belirtilen koşullar ve beklentilere uymayı peşinen taahhüt ettikleri kabul edilir. Koşullar ve beklentilere uymamak konusunda ısrar eden üyelerin yazarlıkları sonlandırılacak, ayrıca talep etmeleri halinde mevcut yazıları sistemden silinecektir.

Maçın Hakkı Ekibi